Hobi penye İp
Ballyarn Hakkında

Hobi penye İp

Hobi Penye ip nedir, penye ipten neler yapılır?

Sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Örgü ören ve evde hobi çalışmaları yapan bayanların penye ip hakkında az çok bir fikirleri vardır. Penye ip; kumaştan özel olarak üretilen kalın ve yumuşak bir ip çeşididir.

Günümüzde penye ip ile çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Siz de evde geçirdiğiniz boş vakitleri keyifli bir hobi ile uğraşarak değerlendirmek isterseniz penye ip ile harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Evde kullanmadığınız penyeler varsa bunları şeritler halinde keserek de penye ip yapmanız mümkün. 


Hobi Penye İpten Neler Yapılır?
Penye ip kalın ve yumuşak yapısı nedeni ile örgü örmeye elverişli bir ip çeşididir. Penye iple örgü örmek için tığ ya da şiş kullanılabilir. İpin kalınlığına uygun 9 ya da 10 numara tığ veya şişlerle bu ipi rahatlıkla örebilirsiniz. Penye ip kalın olduğundan örgü çabuk ürer ve kısa sürede istediğiniz örgüyü tamamlayabilirsiniz. Bu ipler yıkanabilir özelliktedir. Penye iple yaptığınız tasarımları kullanma talimatına uygun şekilde yıkadığınızda uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 
Penye ipten istediğiniz renk ve boyutta örgü puflar yapabilirsiniz. Yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da başka geometrik şekillerde öreceğiniz pufları salon, oturma odası, yatak odası ve çocuk odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Son Bloglar
Penye iplik
Penye iplik
15.3.2019
Hobi penye İp
Hobi penye İp
13.3.2019
Penye İp Satış
Penye İp Nedir ?
Hobby İpleri